Online Yunanca Kursu

Derslerimiz Zoom, Google Meet veya Skype uygulamaları üzerinden canlı olarak yapılmaktadırYunanca kursu

Temel Bilgiler

Yeni Sınıf: 18 Mart 2024
Seviye: Başlangıç seviyesi*
Gün/Saat: Pazartesi, 19:00 - 22:00
Ders Süresi: Haftada bir defa, 3 saat
Toplam Kurs Süresi: 9 Ay, 108 saat
Kurs Ücreti: Aylık (4 haftalık) 1800 TL
Ödemeler: Aylık olarak yapılacaktır
Sınıf Kapasitesi: 15 Kişi
*Orta ve ileri seviye sınıflar için lütfen iletişim kurun.


Lütfen bu sayfadaki ve Kayıt ve Katılım Koşulları sayfasındaki bilgileri dikkatlice inceleyin. Kursu ve koşulları uygun bulup katılmaya karar verirseniz, ön kayıt için, katılmak istediğiniz sınıf, ad-soyad ve tel numaranızı iletisim@geoaktif.com adresine göndermeniz yeterlidir. Sonrası için sizi yönlendireceğiz.

Kurs İçeriği

Süre: Yunanca Dil ve Kültür Kursumuz haftada bir defa, üç saat süreyle yapılmaktadır. İlk birkaç derste alfabe ve imla üzerinde yoğunlaştıktan sonra, normal ders döngüsüne geçilmektedir. Kurs süresi haftada 1 defa 3 saatlik ders üzerinden toplamda 108 saat, 36 ders, 9 ay olacaktır.

Hedef: Yunanca kursumuzda öğrencinin Yunanca okuma, yazma, dinleme, anlama ve konuşma alanlarında yetkin hale gelmesi hedeflenmektedir. Kurs sonunda ulaşılabilecek seviye her bir öğrencinin bireysel çabasına göre değişmekle beraber, 108 saatlik eğitim süresini ortalama bir performansla tamamlayacak bir öğrenci; alfabe, imla, temel okuma-yazma bilgisi, dilin belli başlı gramatik yapısını önemli ölçüde öğrenmiş olacak, ciddi bir sözcük kadrosuna sahip olacak, günlük-sosyal dilde kendisini ifade edebilecek, Yunanca görsel ve işitsel medyayı takip edip içeriğini yine konu düzeyinde anlayabilecektir. Ayrıca Yunan tarihi, kültürü, sosyal yapısı hakkında belli bir bilgi birikimine de ulaşacaktır.

Yöntem ve Materyal: Kurs boyunca, halihazırda temel Yunanca eğitiminde kullanılmakta olan müfredat takip edilecektir. Derslerin içeriği, okuma, yazma, konuşma, dinleme, anlama, yeni sözcük ve gramer öğesi öğrenme, cümle yapısı, cümle çözümlemeleri gibi temel dil eğitimi çalışmalarından oluşmaktadır. Temel müfredatın yanı sıra, telaffuz, deyimler, şarkı, şiir, edebiyat parçası çözümlemeleri gibi güncel dil öğeleri de belli bir düzen içerisinde öğrenciye kazandırılmaktadır.

Tavsiye ve Uyarılar

Dil kurslarımıza katılmayı düşünen öğrenci adaylarımıza, dil eğitimin doğası hakkında bazı hatırlatma ve tavsiyelerde bulunmak istiyoruz. Bir dil kursu, bireysel sıkıntıları dağıtmayı hedefleyen hobi tarzı etkinliklerle karıştırılmamalıdır. Dil eğitiminin yoğun özdisiplin gerektiren meşakkatli bir çalışma olduğunu özellikle hatırlatmak isteriz. Bu anlamda, söz konusu 9 aylık sürenin dile giriş niteliğinde bir eğitim olduğunu, dile daha ileri düzeyde hakim olmak, dili rahat ve etkili bir şekilde konuşabilmek için önümüze en az 3-4 yıllık bir süre koymamız gerektiğini unutmamalıyız. O yüzden bir dil kursuna katılırken bu uzun süreci dikkate almak gerekiyor. Eğer bir dili öğrenmek için güçlü nedenlerimiz yoksa, kursun ikinci ayında sıkılıp bırakmamız gayet olası...

Öte yandan, öğrencinin gelişiminde kendi kişisel performansı önemli ölçüde belirleyici olacaktır. Öğretmenin yetkinliği elbette önemlidir ama unutulmamalıdır ki, öğretmen sonuçta sadece bir yol göstericidir, asıl işi yapacak olan öğrencinin kendisidir. O yüzden, haftada 1 defa ve 3 saat olan eğitim süresine ek olarak, öğrencinin de kendi başına en az üç saat çalışması, önerilen çalışma yöntemlerini eksiksiz uygulaması ve ders materyali dışında bireysel okumalarla kendisini beslemesi, hızlı ve nitelikli bir gelişim sağlayacaktır. Dil eğitimini etkileyen tüm bu faktörler iyi planlandığında, sabırlı ve özenli bir çalışmayla birlikte, kursun ilk aylarından itibaren öğrenci alışık olmadığı bir kültür evrenine girecek ve bu yeni dil içindeki macerası ilerledikçe bambaşka bir insan olacaktır...

Yunanca Hakkında

Batı uygarlığının temeli olan Yunanca yaklaşık 4000 yıllık bir tarihe dayanmaktadır. Hint-Avrupa dil grubu içinde kendi başına bir dal oluşturan Yunanca, neredeyse 3500 yıldır yazılı literatüre kaynaklık eden Yunan alfabesiyle yazılmaktadır. Kökenini Fenike alfabesinden alan Yunan alfabesi de, Latin ve Kiril alfabelerinin ortaya çıkmalarına kaynaklık etmiştir. Yunanca, Antik Yunan edebiyatının, felsefesinin dili olmasının yanı sıra, Hıristiyanlığın ve daha geniş anlamda Batı uygarlığının beşiği olmuş, daha sonra ise Bizans İmparatorluğunun resmi dili olmuştur. Yunanca Batı dillerini derinden etkilemiştir; halihazırda İngilizcede 50 bin Yunanca kökenli sözcük olduğu hesaplanmaktadır. Yunanistan ve Kıbrıs Cumhuriyeti’nin resmi dili olan Yunanca, günümüzde ABD, Avustralya, Kanada ve çeşitli Avrupa ülkelerine yayılmış Yunan diasporası da dahil olmak üzere, yaklaşık 25 milyon kişi tarafından konuşulmaktadır. Anadolu coğrafyasında bir zamanlar Karadeniz kıyıları, Kapadokya, Ege, İstanbul, Marmara ve Trakya bölgelerinde, sayısı yüz binlerle ifade edilen bir nüfus tarafından konuşulan Yunanca, günümüzde yalnızca İstanbul, Gökçeada ve Bozcaada’da yaşayan 2500 Rum vatandaşımız tarafından konuşulmaktadır.

Tüm kurslarımızı görmek için lütfen Kurslar sayfamıza gidin.


Bizi Sosyal Medyada Takip edinGeoaktif Kültür Merkezi ©www.geoaktif.com 2010-2024. Tüm hakları saklıdır.