Bizi Sosyal Medyada Takip edin
Tüm dil derslerimiz online olarak, dans ve müzik kurslarımız Taksim'deki merkezimizde yüz yüze yapılmaktadır.

Kurs Dönemlerimiz

Tüm kurslarımız genel olarak Eylül-Haziran ayları arasında gerçekleşmektedir . Temmuz ve Ağustos ayları boyunca ön kayıtları alıyoruz, Eylül ayı başlarında da kesin kayıt işlemlerini yapıyoruz. Bu genel işleyişin yanı sıra, bazen dönem içinde de, özellikle yoğun talep gören alanlarda, ekstra kurslar açtığımız da oluyor.


Yeni Sınıf Başlangıç Durumu

Her sınıfımız en az 10 öğrenciyle başlayabilecektir. Çoğu sınıfımız, duyurduğumuz tarihte başlıyor. Ancak kimi zaman, özellikle de çok yaygın olmayan dillere ait sınıflarımız bir-iki hafta gecikmeyle ya da yeterli sayıda öğrenci oluştuğunda başlıyor. Bir sınıfa en fazla 15 öğrenci alıyoruz. Çoğu sınıfımız 10 kişi civarı başlıyor, zaman içinde birkaç kişi mutlaka kursu bırakıyor, sınıf uzun vadede genelde 7-8 kişiyle sabitlenerek devam ediyor.


Kayıt ve Katılım Durumu

Kursumuza katılmak isteyenler önce bize bir mail atarak sınıfın müsaitlik durumunu öğrenmeli, sınıf müsaitse, öncelikle bir ön kayıt yaptırmalıdır. Ön kayıt için öğrencinin katılacağı kurs, adı, soyadı ve iletişim bilgilerinin bize iletilmesi yeterlidir. Ön kayıt yaptırmış olan öğrencilerle, kursun başlangıç tarihinden kısa bir süre önce yeniden iletişim kurarak kesin kayıt işlemleri için gerekli yönlendirmeleri yapıyoruz. Her sınıfın sınırlı bir kapasitesi olacağı için ve bazı durumlarda da sınıfın başlaması doğrudan katılımcı sayısına bağlı olacağı için, mümkün mertebe erken ön kayıt yaptırmak işleri büyük ölçüde kolaylaştırmaktadır.


Ödeme Durumu

Öğrenci ilk ayın ücretini kursun başında ödeyerek kursa başlayacaktır. Daha sonraki ödemeler aylık olarak, banka hesabımıza veya merkezimizde nakit olarak yapılabilir. Toplu ön ödeme veya senet gibi şeyler talep etmiyoruz. Ancak ödemelerin, aylık bazda özenli olarak ödenmesini rica ediyoruz.


Derslere Devam Durumu

Arada bir denk gelebilecek çok zorunlu haller dışında, öğrencinin düzenli olarak derse katılması gerekmektedir. Kaçırılan her ders, öğrenci, öğretmen ve sınıftaki diğer öğrenciler için ek bir külfet anlamına gelmektedir. Bir sınıfa üç ders üst üste gelmeyen bir öğrenci genel olarak artık o sınıfın düzeyine yetişememektedir. Katılımcıdan kaynaklanan nedenlerden ötürü kaçırılan dersler için herhangi bir geri ödeme yapmıyoruz. Ancak, öğretmenlerimiz, zorunlu hallerde ders kaçıran öğrencilerimizle imkanlar ölçüsünde telafi çalışması yapmaktadır; elbette bunun sürekli bir hal alıp suistimale dönüşmemesi koşuluyla.


Ertelenme ve İptal Durumu

Kimi zaman belli kurslarımız katılım düşüklüğü nedeniyle, duyurulan başlangıç tarihlerinde başlamayabilir veya birkaç hafta gecikmeyle başlayabilir veya hiç başlamayabilir. Bu tür erteleme ve gecikme durumlarında, ilgili kursa ön kayıt yaptırmış olan öğrencileri süreç boyunca bilgilendiriyoruz. Bazen de, devam etmekte olan bir kursumuzda öğrenci sayısı çok azalabiliyor. Herhangi bir sınıfımızda öğrenci sayısı 4'e düştüğünde sınıfı kapatıyoruz. Geriye kalan öğrencileri ya yakın seviyedeki bir sınıfa alıyoruz veya bir süre bekletip arkadan gelecek bir sınıfa katıyoruz.