Zeybek Kursu
Zeybek Harmandalı kursu

Temel Bilgiler

Yeni Sınıf: 28 Ocak 2024
Seviye: Başlangıç seviyesi.
Gün/Saat: Pazar, 17:00-19:00
Ders Süresi: Haftada bir defa, 2 saat.
Toplam Kurs Süresi: 2 Ay, 16 saat.
Kurs Ücreti: Aylık (4 haftalık) 1500 TL.
Ödemeler: Aylık olarak yapılacaktır.
Sınıf Kapasitesi: 12 Kişi.


Lütfen bu sayfadaki ve Kayıt ve Katılım Koşulları sayfasındaki bilgileri dikkatlice inceleyin. Kursu ve koşulları uygun bulup katılmaya karar verirseniz, ön kayıt için, katılmak istediğiniz sınıf, ad-soyad ve tel numaranızı geoaktif@gmail.com adresine göndermeniz yeterlidir. Sonrası için sizi yönlendireceğiz.

Zeybek Kursu

Batı Anadolu’nun efsanevi dansı olan zeybekler, sadece bir dans olmayıp, Batı Anadolu tarihiyle özdeşleşmiş köklü bir kültür ve geleneğin günümüze kadar gelen eşsiz bir örneğidir. Zeybek kursumuzda, bu köklü dans geleneğini öğrencilerimize aktarmayı hedefliyoruz. Zeybek eğitimimizde, halk oyunları yarışmaları veya sahneleme amaçlı bir müfredat kullanmıyoruz. Daha ziyade bu dansı orijinal bölgelerinde ve halk arasında oynandığı haliyle öğretiyoruz.

Kurs İçeriği

Zeybek kursumuzda, İzmir, Aydın ve Muğla bölgelerinden farklı adım yapılarına ve farklı müzik düzenlemelerine sahip zeybek dansları öğretilecektir. Kurs kapsamında Çökertme Zeybeği, Harmandalı Zeybeği, Yörük Ali Zeybeği, Kadıoğlu Zeybeği, Kerimoğlu Zeybeği ve Kordon Zeybeği çalışılacaktır. Öğrenci derslerde dans içeriğinin yanı sıra, genel olarak zeybeklik tarihi ve kültürü, müziği, giyim kuşamı ve eşlik çalgıları gibi konularda da temel bilgiler edinecektir.
Bizi Sosyal Medyada Takip edin

Tüm kurslarımızı görmek için lütfen Kurslar sayfamıza gidin.


Geoaktif Kültür Merkezi ©www.geoaktif.com 2010-2023. Tüm hakları saklıdır.